Jalostustarkastukset
JALOSTUSTARKASTUS 2024 RANUA
Koira jalostustietokanassa | Jalostustarkastus pöytäkirja, kuvat ja videot |
Terävän Penna | Penna |
Martinselkosen Rolle II | Rolle II |
Tuuttikorven Vääpeli | Vääpeli |
Lylyn Jysky | Jysky |
Kovastunturin Laku | Laku |
Varakeisarin Iiko | Iiko |
Riekko-ojan Rokka | Rokka |
Pelikarhun Urho | P Urho |
Kolatselän Topi | Topi |
Raivosuon Aksu | Aksu |
Aufgeweckt Draivo | Draivo |
Majanjärven Vainu | Vainu |
Teilojan Onni | Onni |
Karvakylän Urho | K Urho |
Jaurujoen Moka | Moka |
Hakevan Koutsa | Koutsa |
Kolatselän Masi | Masi |
Hakevan Pätkis | Pätkis |
Muorinkallion Ansa | Ansa |
Jalostustarkastus 2023 Kalajoki
Osallistuneet koirat:
Tiitu linkki koiratietokantaan
Tuuttikorven Piki linkki koiratietokantaan
Kolatselän Piki linkki koiratietokantaan
Raivosuon Noki linkki koiratietokantaan
Jetsu linkki koiratietokantaan
Ruskavaara Karo linkki koiratietokantaan
Kosselon Jekku I linkki koiratietokantaan
Aufgeweckt Falco linkki koiratietokantaan
Kipinäkallion Rokka linkki koiratietokantaan
Erätytön Rattopoika linkki koiratietokantaan
Jalostustarkastus 2019 Kouvola
Osallistuneet koirat:
Jalostustarkastus 2018 Siilinjärven pöytäkirjat
Osallistujat:
46 Sutki, Iiris Huuskonen
47 Hiskin Hokki, Ahti Kimmo
48 Huijarin Huli, Jarmo Oksman
49 Tuulisuon Riko, Aki Ekonoja Mika teurajärvi
50 Ojavaaran Jymy, Timo Piipponen
51 Molssin Sisukas, Jarmo Vesterinen
52 Jämäkän Igor, Timo Rantala ja Pauli Koivisto
53 Ahon Musti, Toivo Heinonen
54 Kuura-aamun Nasse. Hannu & Risto Tiirola
55 Ryyppymäen Piiparinen, Juha & Hannu Väyrynen
56 Raitapaidan Kitta, Seppo Puustinen
57 Kontiokankaan Pimu, Juuso & Olivia Tahkola
58 Vanhankatajan Suometar, Tuomo Pirttimaa
59 Suvenperän Usva, Mika Rantamäki, Seppo & Jussi Varpula
60 Karhunoron Jippu, Janne Veteläinen
Kalajoki 2023 jalostustarkastuksen koirien kuvat:
Koirien kuvat löytyy seuraavista linkeistä:
Riekkilän Pikkumyy 1 Pikkumyy 2
Kettukaarron Vartti 1 Vartti 2
Vuosi 2016
Jalostustarkastus 2016 Ranua, pöytäkirjat:
Emma
Haapakorven Nella
Korpisoturin Tiiti
Santra
Suiningin Piki
Erauspojan RM-Osko
Haapakorven Raiku
Hallanniityn Ali
Kantolanrinteen Harpo
Molssin Nikki
Orakuru Piki
Riekko-ojan Rontti
Suvenperän Remu
Suvenperän Rico
Turo
Vuosi 2015
Jalostustarkastus Orilampi karhukoirapäivät 2015:
Tiedosto 1 (Rakka-Ahon Hippu, Kuohukorven Missi, Jämäkän Netta, Kylkisalon Sikke, Elli)
Tiedosto 2 (Mehtä, Teilojan Säkä, Niinijahdin Rommi, Sisu, Kurenojan Manu)
Tiedosto 3 (Kajo, Risunevan Riki, Risunevan Roki, Leevi, Kilper Eri Kosti)